DR IVANA KUJAČIĆ – NOVI SPECIJALISTA PATOLOGIJE U NAŠOJ BOLNICI

JZU BOLNICA ISTOČNO SARAJEVO Nekategorisano DR IVANA KUJAČIĆ – NOVI SPECIJALISTA PATOLOGIJE U NAŠOJ BOLNICI
0 Comments

Sa zadovoljstvom obavještavamo naše pacijente da je Služba patologije bogatija za novog specijalistu patologije, dr Ivanu Kujačić.

Dr Kujačić uspješno je završila specijalizaciju iz patologije i njenim dolaskom dodatno jačamo Službu patologije, unapređujemo kvalitet i dostupnost dijagnostičkih usluga.

Dr Kujačić srednju medicinsku školu završila je u Trebinju. Medicinski fakultet u Foči završila je 2019. godine, nakon čega je radila u JZU DZ Istočno Sarajevo u službi porodične i hitne medicinske pomoći. Od decembra 2021. zaposlena je u Bolnici „Srbija” kao specijalizant patologije.

Za vrijeme trajanja specijalizacije, osim matične ustanove Bolnice “Srbija”, radila je i edukovala se u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske.

Član je Društva doktora Republike Srpske i Udruženja patologa Republike Srpske.

“Patologiju sam odabrala jer me zanima razumijevanje bolesti na ćelijskom i tkivnom nivou i zato što patološka dijagnoza predstavlja osnov za pravilno liječenje pacijenta”, istakla je dr Kujačić.

Ona je naglasila da patologija ima izuzetno važnu ulogu u savremenoj medicini, jer omogućava preciznu dijagnostiku bolesti analizom tkiva, ćelija i laboratorijskih uzoraka. Tačna i pravovremena dijagnoza predstavlja temelj za odabir najboljeg načina liječenja i pružanje kvalitetne zdravstvene zaštite.

Dr Kujačić izrazila je zahvalnost menadžementu Bolnice “Srbija” na ukazanom povjerenju i podršci tokom specijalizacije.

Dolaskom novog specijaliste dodatno jačamo naše dijagnostičke kapacitete i nastavljamo pružati profesionalnu, pouzdanu i kvalitetnu zdravstvenu uslugu našim pacijentima.

Želimo dr Kujačić mnogo uspjeha u radu i vjerujemo da će svojim znanjem i iskustvom dati značajan doprinos unapređenju zdravstvenih usluga koje pružamo našim pacijentima.

Već imamo šest ljekara koja su se vratila sa specijalizacije od početka ove godine i pružaju usluge u našoj ustanovi, a do kraja godine očekujemo da se vrati još mladih ljekara sa specijalizacije.

Categories:

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *